Monthly Archives: април 2017

Европско првенство за Сениори во кајак слалом

Љубљана е подготвена за Европскотo првенство во кајак слалом на диви води

30/05/2017 – Во периодот од 01 – 04 јуни 2017 година градот Љубљана и Република Словенија на патеката Тацен се домаќини на престојнот Европско првенство во кајак слалом на диви води. Нашата Држава ќе биде преставувана од двајцата репрезентативци кои обезбедија норма Борче Мирчевски и Александар Златаров.

Резултати во живо можете да ги следите на следниот линк :

http://siwihome.azurewebsites.net/canoe123/eca?SessionKey=siwidata.1188

Стартни листи / Резултати

  Резултати Финале – превземи

  Резултати полуфинале – превземи

  Резултати од квалификациски возења – превземи

   Резултати во живо

 

 

Инфомации за бесплатен транспорт ИКАС 2017

Кајакарската федерација на Македонија заедно со Градот Скопје обезбеди бесплатни автобуски линии (автобус бр 60 ) за Сите граѓани кои сакаат да ги проследат атрактивните кајак натпревари на 8ми (сабота) и 9ти (недела) април во СРЦ МАТКА

Сабота и Недела Автобус број 60

Транспортен центар Скопје во 10:30 до Матка
Матка-транспортен центар 14:40 и 16:20

                                                                                                              Ве очекуваме !

Прес конференција 49-ти Илинденски кајак слалом ИКАС 2017

 

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС.
По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата од страна на Кајакарската федерација на Македонија како и Агенцијата за млади и спорт .

 

Линкови

Агенција за млади и спорт

Портали

 

Прво коло Европски куп

Резултати

Официјални резултати од првото коло на Европскиот куп во спринт – Финални возења

Информации за прво коло од Европски Куп

01 – 02 Април 2017 ( Спортски центар Матка)Повеќе информации на следната
Веб страна: www.eca2017-ww.canoe.mk
facebook: https://www.facebook.com/macedoniancanoefederation.skopje